بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

8 Haziran 2016 Çarşamba

Dr. Muhammed Zeki Mübârek (1891-1952)Doktor Zeki Mübarek dine ve mucizeye karşı ateşli reformculardandır. Din ulemasını kastederek "İslâm'ın sancağını cahillerin elinden aldık; ve dinin temellerini izah hususunda kalemlerimize merci bulundu..." diyen odur. Zeki Mübarek "Uzak veya yakın bir gün gelecek, o günde insanlar gaibe ait şeylere karşı ayaklanacaklar; lâkin Muhammed'in dahiliğine karşı ayaklanamayacaklardır..." diyen kahramandır.
Evet, Mısır'ın ilerici yazarlarına göre Hazret-i Peygamberin dehası bahis mevzuudur. Onun yanında peygamberliğinin lâfı olmaz; çünkü peygamberliğine inanmazlar.


Dr. Zeki Mübarek "Muhammed Kur'ân'ın şehadetiyle insandı. Ama Benî Âdem'e, hikmeti, yemek yiyen ve sokaklarda yürüyen bir adamdan almak zor geliyordu. Bu şaşkınlığın izdihamı içinde Resulün hayatında insanlık tarafları unutuldu. Yoksa kim tasdik eder ki, Muhammed gibi bir adam, ömrünün kırk yılını tarihsiz geçirsin! Ve hangi sebepten dolayı insanlar Resulün hayatından bu müddeti unutsun veya unutur görünsün!.." diyen şaşkındır. Sanki Peygamberin -sallallahu aleyhi ve sellem- insan olduğunda şüphe edenler varmış da onun insan olduğunu ispat için Kur'ân'dan delil getiriyor.Dini Tâmir Dâvasında Din Tahripçileri
Ahmed Davudoğlu

Bedir YayıneviHiç yorum yok:

Yorum Gönder