بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

3 Haziran 2017 Cumartesi

Müslümanlar Nasıl Hıristiyan Yapılır?

Hıristiyanlaştırmada nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini Misyoner papazlarından Geo G. Harris, “Müslümanlar Nasıl Hıristiyan Yapılır?” isimli kitabında (özetle) şöyle açıklar:


“Müslümanları Hıristiyan yapmak çok zordur. Çünkü Müslümanlar, inançlarına, ananelerine bağlıdır ve çok inatçıdırlar. Bunları Hıristiyan yapmak için şu hususlara dikkat edilmesi gerekir.

1- Onları Hıristiyan olmak için açıktan katiyyen zorlamayınız. Hiç olmazsa, kalblerine bir şüphe salarsınız, başlangıçta bu şüphe bile bize yeter.

2 – Müslümanlar genellikle fakir kimselerdir. Fakir bir Müslümana bol para, hediye ve eşya vererek veya ona bir Hıristiyan yanında iş imkanı sağlıyarak, kendisini Hıristiyanlığa teşvik etmelidir.

3 – Müslümanların çoğu, din ve fen bilgilerinde cahildir. Ne Hıristiyanlık ne de Müslümanlık hakkında geniş bilgileri yoktur. Çoğu islam ilimlerinden ve islam alimlerinin kitaplarındaki ince bilgilerden tamamen habersizdir. Dağıttığımız kitapların onların anlayabilecekleri kadar basit ve açık ifadeli olmasına son derecede dikkat edin. Karşınızdaki insanların çok cahil olduğunu ve kafalarının ancak basit ifadeleri anlayabileceklerini unutmayın. İçlerinden elde ettiğiniz kimselerle İslamiyete hurafeler sokun. Bunlar vasıtasıyla, reformu; dinin emir ve yasaklarının çağa uymadığını sık sık gündeme getirin. Geçmişle irtibatlarını kesin; herkesin dinin kurallarını kendisinin yorumlamasını sağlayın! Bu fikirde olanlara el altından destek verin! İslamiyet ne kadar bozulursa, asli unsurlarından ne kadar uzaklaştırılırsa bizim işimiz de o kadar kolaylaşır.

4 – Onlara daima şunu anlatın:” Siz de biz de aynı Allah’a inanıyoruz. Ancak gerçek din Hıristiyanlıktır. Bunun isbatı meydandadır. Görüyorsunuz ki, teknolojide zirvede olan devletler Hıristiyan; dünyada en zengin, en medeni, en bahtiyar insanlar yine Hıristiyanlar. İslam memleketleri Hıristiyan memleketlerinden yardım dilenmekte... Allah, gerçek din olan Hıristiyanlığa girmeyenleri cezalandırmak için, onları daima sefil, hakir, perişan bir halde bırakmakta. Bunun için Müslümanların hiçbir zaman iki yakası biraraya gelmiyecektir.”
Mehmet Oruç10 yorum:

 1. Çok ilginç bir yazıydı ellerinize sağlık:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Bu kitapta gerçekten çok ilginç şeyler okudum.

   Sil
 2. Kabul etmeli ki hangi amaç olduğu bilinmez/şüpheli ama inandıklarını yayma konusunda hırslı bir güruh var yeryüzünde. Elhamdülillah, hak din islamiyet ve Kur'an ı Kerim koruma altındadır, bozulmaz,değiştirilmez ama zihinlerimiz cüz i irade ile bizim sorumluluğumuzda. İrade cüz i ama sonuçları önemli. Allah hepimize kuvvetli bir iman ve gerek hal gerek kal dilimizle yaşamak ve tebliğ edebilmek nasip etsin. Sinsi çok fazla muhatap var karşımızda..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kur'an'ın aslına dokunamadılar, dokunamayacaklar. Lakin kendilerine göre manalar veren çok. Ve bunların peşinden gidenler de çok. Hz. Allah bizleri muhafaza buyursun.

   Sil
 3. İnsanları Hristiyan yapabildiler mi, bilemiyorum ama Hristiyan gibi yaşamaya alıştırdılar. Hurafeler sokma hususunda da başarılı oldular gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de. Hatta bunu müslüman görünümünde yapıyorlar.

   Sil
 4. Gerçekten stratejik oyunlar bunlar :(

  YanıtlaSil
 5. Yazıda bahsedilen papazın kitabını bulup okumak lazım.

  Adamlar bizi böyle böyle gerçek İslam'dan uzaklaştırdılar maalesef :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçek islamı öğrenmiş olsaydık bunlar başımıza gelmezdi. İslami eğitim yasaklanarak da bu sağlanmış oluyor.

   Sil