بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

26 Ekim 2016 Çarşamba

Bir Secde
Habib el-Acemî r.h. şöyle diyordu:

- Faraza Allah beni huzurunda durdursa ve 'İçinde nefsinin veya şeytanın hiçbir payı olmayan bir secdeni bana göster seni bu sayede cennete sokayım' dese; 'Rabbim bunu bulamam' derim.


Tenbihü'l Muğterrîn4 yorum:

 1. kaçımız bulabilir ki acaba...

  YanıtlaSil
 2. Gecen gün Nureddin Yıldız'ı dinliyordum. O da biz dünyada yasıyoruz ve içinde dünyanın olmadıgı bir namaz da öyle kolay değildir, bizden beklenen de dünyanın hiç akla gelmediği bir namaz değildir. Çünkü kadın namazda bir yandan cocugunu düşünmeli ki efendimiz bile mescitde Bebek ağlaması duyunca kısa sureleri okumayı tercih edip namazı kısa tutmuş kı ağlayan Bebek cemaatteki kadınlardan birinin ise bebeğine bakabilsin diye. Dememiş ki bak o kadın namazda ağlayan bebesini düşündü namazının değeri düştü diye ;) orta yol en iyisi tıpkı efendimizin uygulamaları gibi ;) senin paylaşımını görünce dinlediğim bu sohbet geldi aklıma paylaşıyım dedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiçbirimiz malesef böyle namazlar kılamıyoruz. Fakat bu olmadığını göstermez. Rasulullah efendimiz s.a.v. böyle namazlar kılıyordu mutlaka. Fakat bizim kılamayacağımızı bildiği için böyle davrandı. Beni nasıl namaz kılıyor görüyorsanız öyle kılın, buyurdu da; ben nasıl kılıyorsam öyle kılın, buyurmadı. Merhamet.

   Bir de Hz. Ali efendimizin k.v. namazda ayağının ameliyat edilmesi vardır ki, hiçbir şey duymamıştır.

   Sil